Czech version English version

 

Vítejte na stránkách chovatelské stanice stafordšírských bulteriérů

 

 oddelovatko de cazog

 

DSC 0968

 

Dobrý den,

jmenuji se Tereza Cirhanová a ráda bych vás přivítala na stránkách chovatelské stanice, kterou jsem založila na začátku roku 2015. Název vznikl spojením dvou jmen, a to jmen mých dvou psů – Carol (CJCh. Christmas Carol Fransimo Bohemia) a Azog (JCh. CJCh. Gamecelt Gaelic Wizard).

 

Se psy jsem vyrůstala už od útlého dětství, kdy jsme se přestěhovali z bytu do domku, a kdy naši dostali prvního psa, fenu Československého vlčáka Eny. Ta ale vyžadovala příliš mnoho pohybu a proto ji darovali známému, který jí ho byl schopen zajistit. Dalšími psy byla kříženka Klára a její štěně Ferda. Klára s námi žila úctyhodných 17 let, Ferda nás tragicky opustil po střetu s autem. Následovala nalezená labradorka Dora, a konečně můj, opravdu můj první pes, fena Německého ovčáka bez PP, Dina. S tou jsem se začala věnovat poslušnosti, navštěvovala místní cvičák a zjišťovala, co taková péče o psa znamená a co to všechno obnáší.

 

Svého prvního Stafordšírského bulteriéra jsem si pořídila v roce 2013, a to bílého psa, Ch., JCh. Christmas Carol Fransimo Bohemia. Dalším psem, který žil u nás doma byl žíhaný import z Velké Británie JCh. CJCh. Gamecelt Gaelic Wizard, který přišel tragicky o život v srpnu 2014. I přesto, že s námi žil Azog jen velmi krátkou dobu, nikdy na něho nezapomeneme, protože to byl skvělý pes, díky kterému jsem pochopila spoustu věcí.....

 

V dubnu 2015 naši smečku rozšířil vytoužený bílozlatý pes Midnight Sun Fransimo Bohemia a v červnu 2016 zlatá fenka Adeliza I. Fransimo Bohemia, za které, stejně jako za Karla, děkuji dlouholeté chovatelce Bc. Simoně Lahodové. Psi, stejně jako koně jsou v současnosti mým největším koníčkem a doufám, že tomu tak bude i v budoucnu.

Naši domácnost s námi sdílí také dvě morčata (holky) - Edda & Draco, ke kterým jsem přišla jak slepá k houslím, ale už si život bez nich nedovedu představit. A naším nejnovějším přírustkem je zakrslý králíček Linda, kterého jsem se ujala poté, co ho kamarádce hodili majitelé přes plot i s vybavením, protože se stěhovali a do nového domova ho nechtěli. 

 

morcata

 

 

 linda

 

Mým dalším velkým koníčkem je focení. Poprvé jsem vzala foťák do ruky v roce 2007, kdy jsem si pořídila právě fenku Německého ovčáka bez PP Dinu. Ta mi první stála modelem před kompaktem mých rodičů. Později jsem si pořídila svoji první zrcadlovku Olympus, která mi vydržela až do roku 2012. Nyní fotím Nikonem D5100. Nejraději fotím psy, což je asi pochopitelné, ale ráda zkusím i jiná zvířata - kočky, koně,... V poslední době si beru také foťák do lesa a fotím houby. Část mých fotek můžete vidět tady.